Praha – Řezno (Regensburg)

6 dní/5 nocí, 330km/206mil, STŘEDNĚ NÁROČNÁ AŽ NÁROČNÁ

Užijte si cyklovýlet z České republiky do Německa po jedné z nejstarších obchodních cest spojujících dvě významná evropská centra - Prahu a Řezno (Regensburg). Tuto stezku využívali již pravěcí lovci a její význam dokazuje vysoký počet hradů a zřícenin. V minulosti zajišťovaly bezpečný pohyb zboží na této důležité cestě a dnes vytvářejí velmi romantická panoramata. Přírodní krásy nabízí nádherné krasové jeskyně nedaleko Prahy, krásná údolí řek Regen a Cham a oblast Českého lesa. Dobré jídlo, ale co je nejdůležitější, kvalitní pivo najdete především v centru českého pivovarnictví - ve městě Plzni s jeho Pilsner Urquell. „Třešničkou“ tohoto výletu je středověké město a bývalé hlavní město Bavorska - Řezno s více než 1500 historickými budovami a Praha s neopakovatelným prostředím.

Den 0 – fakultativní - Příjezd do Prahy (není zahrnut v ceně!)

Popis dne: Tento den je na Vás, průzkum hlavního města či jenom relaxace v hotelu a jeho okolí... v případě zájmu umíme nabídnout průvodcovanou túru či cyklotúru historickou částí Prahy. Pochopitelně budeme jenom rádi, když v Praze strávíte dní více - v tomto případě se na nás prosím neváhejte obrátit stran hotelů. Dokážeme nabídnout poměrně širokou škálu hotelů jak podle místa tak komfortu.

Den 1 – Praha – Karlštejn - Žebrák

Vzdálenost: 69 km / 43 mil

Popis dne: Trasa vede z Prahy podél krásných řek Vltavy a Berounky mírným terénem, po dobře značených cyklotrasách a krásnou zalesněnou krajinou. Tato první část dne je velmi oblíbeným výletem víkendovým výletem Pražanů. Z břehů Vltavy odhalíme krásné výhledy na Prahu, než se dostaneme do Zbraslavi, kde můžeme navštívit Zbraslavský klášter a zámek, dále se vydáme směrem ke klidné Berounce. Podél této řeky projíždíme mnoha malými malebnými vesnicemi jako jsou Dobřichovice se zámkem. Mineme mohutný hrad Karlštejn, který byl postaven ve 14. století, aby sloužil jako sídlo českého krále a římského císaře Karla IV., až postupem času se účel hradu změnil na klenotnici, kde jsou střeženy korunovační klenoty a sbírky relikvií svatých. Pokud máte pocit, že je to stále málo, máte vždy možnost užít si krasový region Malá a Velká Amerika přezdívaný jako český Grand Canyon! Odpoledne můžeme obdivovat krásy chráněné krajinné oblasti Český kras. Projíždíme vápencovým kaňonem řeky Berounky, kdy brzy dorazíme do starého královského města Beroun s pěkně zachovanými branami a centrem města. Když se rozloučíme s Berounkou, pokračujeme podél malé řeky Litavky, která nás vede ke dvěma gotickým hradům. Hrad Žebrák dokonale představuje romantickou zříceninu, druhý hrad Točník na kopci je citlivě restaurován. 

Den 2 – Žebrák – Plzeň

vzdálenost: 62 km / 39 mil

Popis dne: Dnes nás čekají krásné kopce přírodní rezervace Brdy cestou do městečka Dobřív. Zde můžeme obdivovat kamenný most ze 14. století a národní kulturní památku – vodní hamr ze 17. století.

Poté se vydáme do městečka Mirošov, které patří mezi větší podbrdské obce se zajímavou historií a krásným barokním zámkem. Z Mirošova projedeme zalesněnou krajinou až k zámku Kozel, který byl loveckým a zábavním sídlem nejvyšší české šlechty druhé poloviny 18. století, okolí zámku dotváří rozsáhlý park.

Pro ty, kteří se nenechají odradit výškovým rozdílem 200 m čeká úchvatný výhled z hradní zříceniny Radyně

Pokud byste chtěli Radyni vynechat, trasa pokračuje směrem k nejstarší stavbě v západních Čechách - Rotundě svatých Petra a Pavla z 11. století ve Starém Plzenci s protějším výhledem na Radyni a okolí. Tuto etapu zakončíme v centru českého pivovarnictví - ve městě Plzni, kde si budeme moci plně vychutnat půllitry slavného moku Pilsner Urquell. Doporučujeme prohlídku pivovaru s průvodcem!

Den 3 – Plzeň – Klatovy

Vzdálenost: 59 km / 37 mil

Popis dne: Ráno můžete vyrazit na prohlídku Plzně, zajímavá je návštěva katedrály sv. Bartoloměje na Náměstí Republiky, která má nejvyšší kostelní věž v České Republice, po výstupu nás odmění nádherným výhledem na celé město či pro kreativce návštěva DEPO2015

Poté se na kole vydáte na jih. Nejprve pojedete podél řeky Radbuzy a po několika kilometrech budete pokračovat po proudu řeky Úhlavy až do Klatov.

Město Klatovy, založené v roce 1260, se často nazývá „Brána Šumavy“. Mezi jeho zajímavé památky patří Černá věž, staré náměstí a katakomby s přibližně 200 mumifikovanými těly jezuitských mnichů. Těsně předtím, než dorazíte do konečného cíle dne, budete mít dost času na návštěvu zachovalého vodního hradu Švihov z konce 15. století nebo projížďku okolo zámku Merklín, ten je bohužel veřejnosti uzavřen.

Den 4 – Klatovy – Roding 

Vzdálenost: 55 km / 34 miles

Popis dne: Volitelně můžeme využít ranní transfer (autem nebo vlakem) do Domažlic, města, jako jsou Klatovy, velmi hrdého na svou Chodskou kulturu. Domažlice mají velmi bohatou historii, ve středověku byli místní obyvatelé zodpovědní za pohraniční obranu s Bavorskem. Kulturu této oblasti vystihují známé Chodské slavnosti, které se konají každým rokem v srpnu.

Z Domažlic pokračujeme na kole přes starou hranici železné opony do německého města Furth im Wald. Z Furthu, známého svým dračím festivalem a dračím muzeem, jedeme na kole podél řeky Cham až k jejímu soutoku s řekou Regen a dále do starého města Roding, které se nachází uprostřed přírodního parku Horní Bavorský les.

Den 5 – Roding – Regensburg

Vzdálenost: max. 62 km / 39 mil

Popis dne: Poslední den strávíme ve společnosti řeky Regen, která nás dovede do druhého nejstaršího města v Německu - Regensburgu, které je konečným cílem našeho (týdenního) výletu. Celá oblast se nazývá „hradní oblast“, takže si na svých foťácích nechte dostatek místa pro fotografie! Nejprve, ale projedeme městem Roding, jehož počátky sahají až do roku 844 a jeho dvou starodávných klášterů. Klášter Walderbach spolu s klášterem v nedalekém městě Rheinbach byl postaven ve 12. století. Asi nejvýznamnější stavbou po cestě je hrad Bodenstein v Nittenau, za návštěvu určitě stojí i návštěva vesnice Ramspau, jejího majestátního hradu a malebného hlavního náměstí. Odtud jsme jen kousek od cíle a naše cyklostezka z České republiky do Řezna se pomalu blíží ke konci.

Den 6 – Regensburg

Popis dne: Posledním zbývajícím místem našeho „seznamu návštěv“ je malebné náměstí s majestátní katedrálou, starobylý most a procházka úzkými uličkami. Jelikož bylo toto město zapsáno na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO, je zde více než dostatek památek. Čeká na vás více než 1 500 památek a bohatá historie.

Zájezd končí snídaní a odhlášením z hotelu.
Price list
(in EUR)
City Standard Accom. Premium Hotels Accom. Bike rental
Price per personSingle supplementPrice per personSingle supplementPrice per person
Self-led Tours55513074516560 /90 Diverge/ 120 e-bike
Fully Guided Tour845130103516560 /90 Diverge/ 120 e-bike

LET’S GO,

order your holiday now!